מגזין אנטליה

פטהייה האי הקסום במרחק שעתיים מאנטליה

פטהייה טורקיה

פטהייה היא אחת מערי החוף היפות בטורקיה ואחד ממרכזי התיירות המפותחים במדינה. פתייה מוקפת הרים מאחוריה ומלפניה חוף תחרתי מהמם ביופיו. אם יש לכם זמן פנוי ממומלץ מאוד לשכור סירה ולשוט בין האיים המפוזרים בסביבה.

היסטוריה של המקום

העיר ,שנודעה בתקופה הקדומה בשם טלמסוס והיתה אחד מהשערים לפרובינציה של ליקייה, יוצרת מרכז של איזור עשיר במראות מעניינים ומקומות מיוחדים ביופיים. ההיסטוריונים הקדומים מתארים את טלמסוס כיישוב בעלת חשיבות בתקופה הלקיאנית ומזכירים את קיומו של מקדש המוקדש לקקסבוס , דמות של פרש אלוהי, המזוהה עם הרקולס. לדאבוננו לא קיים שום זכר למקדש כזה.

המונומנט הקדום , וללא ספק, החשוב ביותר הוא ‘ קברו של אמינטס’, קבר הסלע המפורסם מהמאה הרביעית לפני הספירה הממוקם במדרונות המזרחיים של העיר.רצף של מדרגות תלולות מוביל לכניסה הבולטת למרחוק בשל שני העמודים הקורינתיים הכרותים המזדקרים מתוך הסלע. החדר הפנימי בנוי כקבר משפחתי.

למרגלות הגבעה עדיין ניתן לראות את חומות ההגנה ומגדלי המבצר של הארמון הביזנטי הממוקם בפסגה שממנה ניתן לתצפת על הנוף המרהיב של קרקוי. השביל המוביל לנקרופוליס העתיקה עובר דרך מספר קברי סלע הבולטים מהמדרונות. סקרופאג’ אחד נדיר ביופיו נראה בצמוד לעירייה

פטהייה טורקיה דילים

ללא ספק מדובר ביעד מעולה לטיול שנמצא במרחק של שעתיים נסיעה מהעיר אנטליה ויש המון דילים ברחבי הרשת, הבאנו לכם מספר דילים שווים למלונות במקום דרך אתר בוקינג עם מבצעים מיוחדים:Booking.com

סרטון של שיט במים הקסומים של העיר:

 

4.8/5 - 28 הצבעות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כדי לראות גם
Close
Back to top button